Nuo pat karatė atsiradimo pradžios šiandieną galime skaičiuoti net keletą skirtingų karatė kovos stilių. Visi šie stiliai, kaip žinia, pasižymi savitomis technikomis ir tik jiems būdingiems kovos principais. Karatė yra ta vieta, kur tobulinama ne tik fizinė jėga, bet ir dvasinis žmogaus gerbūvis. Besimokantieji karatė meno laikosi disciplinos ir gerina įgūdžius, ieškant fizinės ir dvasinės harmonijos. Tačiau yra ir tokių, kuriems karatė kaip užsiėmimas patiems nėra toks patrauklus laiko leidimas, bet stebėti kitus – labai patinka, todėl karatė varžybos – puiki alternatyva leisti laiką kovos menų aplinkoje.

karateka

Karatė varžybos. Principai

Karatė varžybos, skirtingai nei šiuolaikinio sporto šakos, remiasi „Budo“ principais. Pati „Budo“ sąvoka savaime nepaaiškina, kokie šie principai yra, todėl skubame detalizuoti.

„Budo“ sportininkai varžosi remdamiesi „Shiai“ principu. „Shiai“ principas – tai karatė treniruotės, kurios yra naudojamos nuo ankstyvųjų „Budo“ vystymosi žingsnių. Tokių varžybų tikslas – ne tik patikrinti kovotojų pasiruošimą bei įgūdžius, bet ir pasisemti žinių vienam iš kito. Sportininkai tokioms varžyboms ruošiasi ne vienerius metus, todėl karatė varžybos yra puiki galimybė pasitikrinti patį save, ką pavyko išmokti ir kur dar reikia tobulėti. Varžybos padeda suprasti ne tik patį save, bet ir atskleidžia priešininko silpniausias vietas, dėl to abu priešininkai yra dėkingi vienas kitam, tad apsilankę tokiose varžybose ir patys pajusite vyraujančią pagarbą ir dėkingumą.

Karatė varžybos. Čempionatai pasaulyje

Kaip ir kiekviena sporto šaka, taip ir karatė, organizuoja įvairias varžybas, įvairiuose Pasaulio kampeliuose. Jei ir jus vilioja ne tik pakeliauti po užsienio šalis, bet ir stebėti karatė varžybas, žemiau rasite sąrašą, kur ir kada vyks karatė varžybos šiais metais.

Data Vieta
1–3 07 2022 Karate 1-Youth League, Porec (Kroatija)
8–9 07 2022 The World Games (Karate competition), Birmingham (USA)
17–18 08 2022 Islamic Soliditary Games, Konya (Turkija) (Karate competition)
25–27 08 2022 PKF Cadet, Junior and U21 Championships, Mexico DF (Meksika)
02–04 09 2022 Karate 1-Premier League, Baku (Azerbaidžanas)
06–11 09 2022 Commonwealth Championships, Birmingham (Anglija)
11–13 09 2022 Asian Games (Karate competition), Hangzhou (Kinija) – atidėta
23–25 09 2022
Karate 1-Series A, Kocaeli (Turkija)
27–30 09 2022 FISU University World Combat Sports, Samsun (Turkija), Karate competition
07–09 10 2022 Karate 1-Premier League, TBD
26–30 10 2022 WKF Cadet, Junior and U21 World Championships, Konya (Turkija)
18–20 11 2022 Karate 1-Series A, Jakarta (Indonezija)
28 11 2022 – 04 12 2022 UFAK Championships, Durban (Pietų Afrika)
09–11 12 2022 Karate 1-Youth League, Venice (Italija)
16–20 12 2022 AKF Senior, Cadet, Junior and U21 Championships, Tashkent (Uzbekistanas)

Karatė varžybos – kitos galimybės stebėti

Jei nesinori keliauti po platųjį pasaulį, karatė varžybos yra organizuojamos ir mažesniu mastu. Kiekvienais metais nacionalinės tradicinio karatė „Do“ organizacijos savo šalyse taip pat rengia įvairius karatė renginius. Tai gali būti draugiškos tarptautinės varžybos, karatė lygos, nacionaliniai čempionatai ar tiesiog tarpklubiniai turnyrai. Kiekvieno turnyro nugalėtojai po šių varžybų yra kviečiami atstovauti savo šaliai tarptautiniuose renginiuose tokiuose kaip Europos ir Pasaulio čempionatuose, taurių varžybose.

karatė-varžybos

Regiono mastu organizuojamos karatė varžybos pasižymi tuo, kad jos gali vykti Europoje, Azijos, Balkanų, Eurazijos, Šiaurės Amerikoje, Pietų Amerikoje, Afrikoje ir kitose regionuose. Tokio tipo karatė varžybose gali dalyvauti ne daugiau kaip po du geriausius šalies sportininkus individualiose rungtyse, na o komandinėse rungtyse – po vieną komandą.

Karatė varžybų ypatumai

Jei dalyvausite tradicinio karatė „Do“ varžybose, pastebėsite, jog jose nėra svorio kategorijos. Visiems varžybų dalyviams keliamas reikalavimas yra 1 Dan meistro laipsnis ir šis laipsnis būtinai turi būti registruotas „WTKF“.

Europos tradiciniame karatė „Do“ čempionatuose išvysite dalyvius, kurie yra suskirstyti į dvi amžiaus grupes. Pirma grupė – jaunimo, 16–18 metų ir antra – suaugusiųjų.

Pasaulio čempionate dalyvauja tik suaugusieji, o varžytis gali ir moterys, ir vyrai.

Sportininkai, kurie dalyvauja karatė varžybose, varžosi šešiose skirtingose rungtyse: individuali kata, individuali kumite, komandinė kata, komandinė kumite, en-bu, fuku-go.

Na štai ir jau žinote, kur, kada ir ko tikėtis iš karatė varžybų. Pasirinkimas tikrai labai įvairus, o geriausia tai, kad dar tai galima ir suderinti su pažintine tos šalies kelione. Net neabejojame, kad ir kurį čempionatą ar turnyrą pasirinksite stebėti – nė vienas jūsų nenuvils, o tik pasikrausite gerų emocijų ir smagiai praleisite laiką.