Karatė treniruotės. Kur treniruotis Lietuvoje?

karatė-treniruotės-lietuvoje

Šiandieniniame pasaulyje savęs tobulinimas įmanomas įvairiais būdais ir aspektais. Viskas priklauso nuo to, ko pats nori žmogus. Vieni renkasi dvasinį tobulėjimą, kiti tik fizinį, o dar kiti – pastarųjų dviejų kombinaciją ir darną. Kaip žinia, karatė treniruotės – veiksmingiausias ir populiariausias būdas siekti dvasios ir fizinės jėgos harmonijos, nes karatė – japonų kovos menas, kurio fiziniai aspektai siekia sukurti gynybinius ir kontratakuojančius kūno judesius, nepamirštant ugdyti emocinės ir psichologinės būsenų, taip kad visi tarpusavyje derėtų. Kad to galėtų mokytis to norintys, pirmiausia, reikia žinoti, kur galima rasti tokių mokymų centrų Lietuvoje.

Karatė treniruotės – centrai Lietuvoje

Lietuvoje karatė treniruotes galima rinktis iš kelių skirtingų vietų. Kelias jas ir aptarsime, nes, tikime, jog pasirinkimas nėra vienas iš lengviausių.

„Do“  klubas „Lūšis“

Pradėkime nuo tradicinio karatė „Do“ klubo „Lūšis“. Kalbant apie šį klubą reikia pabrėžti, jog jis mokytis kviečia suaugusius ir mažuosius. Jame karatė treniruotės suaugusiems yra visiškai saugios, o mokymo programos pritaikytos pagal kiekvieną amžiaus grupę, atkreipiant dėmesį į fizinį pasirengimą bei meistriškumą. Šis klubas ne tik, kad gali didžiuotis, bet ir girtis tuo, kad jis yra vienintelis toks karatė klubas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, nepagailėjęs investicijų į nuosavą treniruočių klubą. Klubo veikla apgalvota ir sisteminga, todėl čia vienu metu gali vykti net trys skirtingo amžiaus arba meistriškumo grupių karatė treniruotės.

karate-klubas-lusis

Na, o dabar gerai įsiskaitykite, nes, jei dar šis klubas jūsų nepakerėjo, tai kitas didelis šio klubo pliusas, privers susimąstyti, kad būtent šį klubą jums derėtų rinktis. Lažinamės, kad visi nori mokytis pas geriausius iš geriausių. Tokia galimybė galima, jei pasirinksite „Lūšies“ klubą, nes čia dirba juodojo diržo meistras, Lietuvos sporto universiteto ir Estijos „Tartu“ universiteto doktorantas, klubo įkūrėjas Giedrius Dranevičius. Tai vienintelis žmogus iš visos Lietuvos karatė mokytojų, pelnęs ne bet kokį, bet pasaulinį pripažinimą. Negana to, jam atveria duris Europa ir visas likęs Pasaulis, kad šis vestų tradicinius karatė „Do“ seminarus.

„Karatė akademija“

Kad būtų su kuo lyginti prieš tai aptartą karatė klubą, pristatome jums dar vieną, pavadinimu „Karatė akademija“. Kaip jie patys teigia, tai viena profesionaliausių pakopinio ugdymo karatė mokyklų Lietuvoje. Ji buvo įkurta 1996-siais metais, plėtojanti tradicinį karatė sportą, skirtą vaikams ir jaunimui bei senovinę realios kovos ir savigynos praktiką. Ko galima tikėtis atėjus į šį klubą? Karatė treniruotės čia suformuotos iš dviejų dalių. Pirma dalis – pakopinis ugdymas, tradicinis karatė vaikams bei jų tėvams su galimybe laikyti atestacinius egzaminus, dalyvauti įvairiuose turnyruose Lietuvoje, tarptautinėse varžybose bei renginiuose Europoje ir Pasaulyje. Antra dalis – senovinė savigyna be jokių apribojimų. Pabrėžiame, kad jokiu būdu tai nėra nei sportas, nei taikomos varžybos. Tai skirta suaugusiems civiliams išmokti savigynos pradmenų bei specializuotiems mokytojams.

karate-akademija

„Karatė-Do“

Dar vienas klubas, kviečiantis prie jų prisijungti ir pamėgti karatė treniruotes yra karatė „Karatė-Do“ Vilnius. Tai vienintelis karatė „Shotokan“ klubas Vilniuje. Karatė treniruotės organizuojamos puikiomis sąlygomis, siekiama meistriškumo. Jie taip pat siūlo galimybę dalyvauti pasaulinio lygio seminaruose bei varžytis tarptautiniu mastu. Jus mokys daugkartiniai Lietuvos čempionai, Pasaulio ir Europos čempionatų prizininkai, juodų diržų meistrai Jurgita Januškaitė-Žilinskienė ir Tomas Žilinskas. Mokiniai, lankantys šį klubą, du kartus į metus turi laikyti karatė egzaminus, po kurių suteikimai „Kiu“ laipsniai (atitinkamos spalvos diržai, sertifikatai). Čia įdomu ir dėl to, kad vasarą neliūdėsite, nes yra organizuojamos sporto stovyklos. Jose besimokantieji užsiima ir sportu, ir ruošiasi įvairiems konkursams, kultūriniams renginiams, žaidimams bei pailsi gamtoje.

karate-do-vilnius

„Kaminari“

Kviečiame susipažinti ir su karatė klubu „Kaminari“. Šis klubas buvo įkurtas 2000-siais metais, sportinio WKF ir „Shotokan“ karatė stilių pagrindu. Iš vertus patį žodį „Kaminari“ iš japonų kalbos, jis reiškia „griausmą“ arba „žaibą“. Abu šie gamtos elementai, kaip žinia, yra greiti ir visada netikėti. Karatė treniruotės šiame klube yra pagrįstos greičiu: „būk greitesnis už varžovą, atlik veiksmus netikėtai“ – štai toks jų šūkis ir vienas iš svarbiausių principų. Šio principo būtina laikytis, norint pasiekti pergalę tiek kovoje, tiek savigynoje.

Kaip ir pats kovos menas karatė apskritai, taip ir „Kaminari“ klubas ugdo mokinių pasitikėjimą savimi, drausmę, ištvermę, draugiškumo bei koncentracijos. Siekiama, kad treniruočių metu mokiniai lavintų greitį, lankstumą, gerintų koordinaciją, o svarbiausia, formuotųsis fiziškai ir dvasiškai stipri asmenybė. Kaip ir kiti karatė klubai, taip ir iš jus nudžiugins draugiška aplinka, smagiomis išvykomis į aukšto lygio varžybas ne tik pačioje Lietuvoje, bet ir užsienyje. Na, o vasaros ir žiemos stovyklos – naujų draugų, pažinčių ir smagaus laiko šaltinis.

kaminari-karate-klubas

„Oku“ karatė akademija

Savo pavadinimo skambesiu įdomus kitas klubas – „Oku“ karatė akademija. Akademija visus priima į savo gretas, kas nori semtis žinių apie „Shotokan“ karatė, kuris buvo įkurtas kovos menų meistro Gichin Funakoshi ir mokinių pagalba suformuluotas ne bet kur kitur, o Japonijoje. Tiesa, tai ne vienintelis stilius, kurio jie moko. Klubas orientuojasi ir į WKF stilių, Olimpinį karatė. „Ąžuolą“ reiškiantis šios akademijos pavadinimas siekia atvirumo ir vientisumo karatė. Jų akademijoje karatė treniruotės vedamos tiek vaikams, tiek suaugusiems. Čia aplinka saugi, smagi erdvė, kuri yra palanki kūno ir proto tobulėjimui.

oku-karate-akademija

Ir tai tik keletas karatė centrų, kuriuose galite pradėti savo kelionę, mokydamiesi fizinės ir dvasinės ištvermės bei dermės. Prieš nuspręsdami pasirinkit vieną ar kitą karatė klubą, paskaitinėkite ne tik jų oficialiuose internetiniuose puslapiuose, bet ir kituose įvairiuose forumuose atsiliepimus iš jau ten besimokančiųjų ir tik tada priimkite sprendimą. Žinoma, kiekvienas karatė klubas bus naudingas ir ten išmoksite kažką naujo, bet paanalizuokite juos detaliau, kad jis atitiktų visus jūsų poreikius.