MMA, UFC ir bokso pirštinės

bokso ufc pirstines

Kiekvienas sportas įdomus ne tik tuo, kad jis propaguojamas, bet pasidomėjus atidžiau, atrandama visokiausių įdomybių. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad maža UFC pirštinių pora sveria tik dvi unicijas, o bokso pirštinės tapo populiarios tik 19 amžiuje? Ir tokių kitų įdomių faktų apie kovos menus ir jų atributus, tikrai, yra ne vienas. Kokie jie? Skaitykite toliau.

DUK apie kovos menų pirštines

Kuo ypatingos pirštinės MMA ir UFC varžyboms ?

Pirštinės, skirtos oficialioms varžyboms, pasižymi lengvumu ir paprastai sveria nuo keturių uncijų arba 110 gramų. Reikia paminėti ir tai, kad varžyboms skirtos MMA pirštinės yra labai plonos, kovotojai dar taip pat naudoja ir rankų apvyniojimą, kad dar labiau apsaugotų rankas nuo sužalojimų.

Kuo ypatingos treniruočių pirštinės?

Pirštinės su kuriomis treniruojamasi paprastai turi mažiau kamšalo ir turi daugiau vietos pirštams judėti. Taip suteikiama kovotojui daugiau komforto ir naudos, leidžiant jam įvaldyti savo judėjimą bei jo tobulinimą.

Kuo ypatingos grumtynių pirštinės?

Lyginant pirštines skirtas varžyboms ir pirštines, skirtas grūmimuisi, pastarosios turi mažiau paminkštinimo, taip suteikia daugiau judėjimo laisvės, kad kovotojui būtų lengviau sugriebti savo priešininką.

Kas yra „Training / Bag “ pirštinės?

„Training / Bag“ – tai iš esmės yra tipinės universalios bokso pirštinės, kurios yra gana universalios ir naudingos bet kokio tipo treniruotėms.

Kas yra „Amateur“ bokso pirštinės?

„Amateur“ („Mėgėjų“) tipo bokso pirštinės įprastai būna raudonos arba mėlynos spalvų. Jose pastebėsite tai, kad pirštinėse paryškinta sąnario sritis.

mma-pirstines

MMA ir UFC pirštinės

Bėgant metams UFC pirštinės turėjo įvairiausių transformacijų. Tai reiškia, kad pirštinės tapo saugesnės, kurios apsaugo kovotojus nuo galimų sužalojimų. Jei UFC kovas stebite labai seniai, tikriausiai, prisimenate, kad kai tik tokio tipo kovos prasidėjo, kovotojams teko kovoti nemūvint jokių pirštinių, o šiandieną egzistuoja keli pagrindiniai UFC ir MMA pirštinių tipai.

Pirštinės varžyboms

Pirštinės, skirtos oficialioms varžyboms, pasižymi lengvumu ir paprastai sveria nuo keturių uncijų arba 110 gramų. Mėgėjams, kurie ketina kovoti pirmą kartą, rekomenduojama mūvėti sunkesnes pirštines, kurios sveria šešias unicijas (170 gramų). Reikia paminėti ir tai, kad varžyboms skirtos MMA pirštinės yra labai plonos, kovotojai dar taip pat naudoja ir rankų apvyniojimą, kad dar labiau apsaugotų rankas nuo sužalojimų. Tiesa, skirtingi gamintojai, prekės ženklai turi skirtingus pirštinių kamšalus ir atramas. Kai kurie prideda dar ir šoninius paminkštinimus, kurie padeda stabilizuoti ranką, jei kovotojas nedėvi jokių rankų apvyniojimų. Tokiose pirštinėse naudojamas putplasčio sluoksnis, pagamintas iš sintetinių medžiagų, kurios daugiau amortizuoja kovotojo ranką po smūgio.

Nenustebkite, jei kai kuriuose tokio tipo pirštinėse rasite ir gelio pavidalo medžiagos – tai dažnas reiškinys. Pirštinių variantai yra įvairūs: galite rasti ir atviras, ir uždaras. Riešo pritvirtinimui naudojamas raištelis arba „Velcro“ apvyniojimas, kuris padeda sureguliuoti pirštinę taip, kad ši netrukdytų kovotojui judinti rankų. Papildomam komfortui yra vėdinimo sistema, antimikrobinė funkcija ir sustiprintas pirštų ir nykščių angos. Šios pirštinės gaminamos iš karvės odos, sintetinės odos arba jų derinių.

Treniruočių pirštinės

Pirštinės su kuriomis treniruojamasi paprastai turi mažiau kamšalo ir turi daugiau vietos pirštams judėti. Taip suteikiama kovotojui daugiau komforto ir naudos, leidžiant jam įvaldyti savo judėjimą bei jo tobulinimą. Puikioms treniruotėms skirtoms pirštinėmis yra laikomos tos, kurias yra patogu naudoti tiek stovint, tiek kovojant ant žemės. Jos turi užtikrinti gerą sukibimą, turi daug išlenkimų ir paminkštinimo. Gaminamos iš tvarių medžiagų, o siūlės – sustiprintos, kad nereikėtų jaudintis, jog jos greitai suplyš. Svarbiausia, šio tipo UFC pirštinės turi užtikrinti gerą sukibimą ir leisti kovotojui patogiai dėti kumštį arba grumtis jas mūvint.

Grumtynių pirštinės

Lyginant pirštines skirtas varžyboms ir pirštines, skirtas grūmimuisi, pastarosios turi mažiau paminkštinimo. Ši funkcija padeda kovotojams geriau treniruotis, nes jei pirštinės būtų prikimštos žymiai daugiau – kovotojui būtų sunku judėti, jaustų diskomfortą. Jos pirštinėms suteikia daugiau judėjimo laisvės, kad kovotojui būtų lengviau sugriebti savo priešininką.

„Sparring“ UFC pirštinės

„Sparring“ UFC pirštinės paprastai yra sunkesnės ir labiau paminkštintos. Jos sveria nuo septynių iki dešimties unicijų, o tai gerai apsaugo ne tik pirštus, bet ir kitas rankos vietas. Šis paminkštinimas dažniausiai yra nuo colio iki pusantro colio storio. Tankios putos neleidžia nė vienam kovotojui rimtai susižaloti. Yra tokių gamintojų, kurie šiuos paminkštinimus dar ir padvigubina, o tai suteikia dar didesnės papildomos apsaugos kovotojo rankoms. „Sparring“ pirštinės pasižymi ir tuo, kad jos turi specialų sutvirtinimą pirštams. Jos sukurtos taip, kad ne tik jūs, bet ir jūsų priešininkas būtumėte apsaugoti nuo potencialių sužalojimų.

UFC kovos išties, nors ir ekstremalus, bet įdomus sportas. Žinoma, vieni pasirenka jame dalyvauti tiesiogiai ir rungtis kovos ringe, kiti – tiesiog jį stebėti iš šalies. Visais atvejais ši sporto šaka yra viena populiariausių šiandieną, todėl jos entuziastai domisi ne tik pagrindinėmis kovomis, bet ir jos užkulisiais tiek vykstant į realias kovas, tiek stebint per išmanųjį įrenginį, todėl, jei kada nuspręsite išbandyti savo jėgas šiame sporte, pasirinkite tinkamas pirštines kovoms.

Bokso pirštinės

Ir visai nesvarbu, ar jau kurį laiką treniruojatės, ar tik svarstote apie tai, be jokios abejonės, pastebėsite, kad ne visos bokso pirštinės yra vienodos. Ir visos jos turi savo paskirtį.

bokso-reikmenys-pirstines

„Training / Bag “ pirštinės

„Training / Bag“ – tai iš esmės yra tipinės universalios bokso pirštinės, kurios yra gana universalios ir naudingos bet kokio tipo treniruotėms. Dažniausiai jų treniruotėms prireikia net dviejų porų. Tokio tipo pirštinės pasirenkamos naudoti dirbant su perforatoriais bei smogiamaisiais skydais / taikiniais. Jos puikiai apsaugo kovotojo rankas nuo sužalojimų.

„Sparring“ bokso pirštinės

Kalbant apie „Sparring“ bokso pirštines, reikia pabrėžti, kad jų tikslas – apsaugoti ne tik jus, bet ir jūsų partnerį nuo sužalojimų. Tiesa, jos labai panašios į įprastoms treniruotėms skirtas pirštines, kurios dar turi ir paminkštinimus, dėl kurių smūgiai būna ne tokie aštrūs. Jų yra įvairių svorių, tačiau dažniausiai naudojama tik keturiolikos unicijų, atsižvelgiant į jūsų kūno svorį.

„Amateur“ bokso pirštinės

„Amateur“ („Mėgėjų“) tipo bokso pirštinės įprastai būna raudonos arba mėlynos spalvų. Jose pastebėsite tai, kad pirštinėse paryškinta sąnario sritis. Lengvosios pusvidutinio svorio klasės (141 lb.) kovotojai dažniausiai pasirenka 10 unicijų pirštines. Kovotojai, kurie priklauso „Master Division“ grupei (41 metai ir vyresni), dažniausiai naudoja 16 unicijų pirštines.

Profesionalios bokso pirštinės

Profesionalios pirštinės yra skirtos tik profesionalioms varžyboms, tad jei neketinate dalyvauti tokio tipo kovoje, tuomet jums jų neprireik. Na, o jei visgi ketinate – štai trumpa informacija apie profesionalias bokso pirštines. Jos, skirtingai nei kitos bokso pirštinės, padaro daugiau žalos. Kadangi jų paskirtis yra profesionalios varžybos, todėl jos specialiai sukurtos būtent šiam naudojimui, o tai reiškia, kad kuo daugiau nukentėtų jūsų priešininkas. Paprastai paminkštinimas yra daug tvirtesnis, todėl pirštinės tampa mažesnės ir kompaktiškesnės. Kitaip tariant, pirštinės sukurtos taip, kad kiekvienas smūgis būtų kuo staigesnis.

karate pirstines

Karatė pirštinės

Įvairiose kovos menuose pirštinės buvo sukurtos ne be priežasties. Dėl to, kad kiekviena meno šaka yra skirtinga, tai reikalauja ir skirtingų pirštinių tipų. Prieš tai aptartos MMA pirštinės, UFC pirštinės bei bokso pirštinės tik patvirtina, kad jų pasirinkimas – labai įvairus, todėl ne išimtis ir karatė pirštinės.

Taip, karatė pirštinės taip pat saugo jus ir priešininką nuo traumų, kurios gali atsitikti ginantis ar puolant. Nesvarbu, ar esate tik mėgėjas, ar profesionalus karatė kovų meistras, pirštinės yra būtent tai, ko negalite ignoruoti. Šios pirštinės, pirmiausia, turi būti sertifikuotos ir pagamintos pagal sporto reguliavimo institucijos specifikacijas. Karatė sparingo pirštinės turi būti prigludusios ir patogios ir dengti visą jūsų rankos plotį. Tokiame sporte pirštinės skirtos kontaktui, todėl jos turi būti tvirtos ir apsaugoti. Jose būtinai turi būti įpurškiamo putplasčio, kuris užtikrina geriausią apsaugą nuo smūgio. Tokios karatė pirštinės pasižymi dideliu stiprumu ir standumu, puikiu atsparumu smūgiams ir mažiau linkusios deformuotis.

Tinkama apsauga yra būtina norint praktikuoti bet kurį kovos meną, nes net ir nedidelė rankos traumą jums gali pakenti taip, jog daugiau niekada neužlipsite į kovos ringą. Apsauga yra tokia pat svarbi tiek pažengusiems, tiek pradedantiesiems, todėl, jei jau nuspręsite žengti į kovos ringą, pasirūpinkite ir apsauga rankoms, t. y. įsigykite tinkamas pirštines.