Per visą savo įvairaus žanro filmų žiūrėjimo istoriją kiekvienas iš mūsų yra matęs nesuskaičiuojamą begalybę filmų. Visi jie vienaip ar kitaip patraukė mūsų dėmesį, jei jau atsidūrė peržiūrėtų filmų sąraše, o gal netgi ir rekomenduotinų filmų atmintinėje. Kad ir kaip ten bebūtų, kad ir kokius geriausius filmus esate žiūrėję, kai kurių filmų niekas nenurunks per visą žmonijos gyvavimo istoriją. Šie karatė filmai visada buvo ir visada bus top‘ų top‘uose ir nuolatos šmėkštys televizijos ekranuose. Tikriausiai kyla klausimas apie kokius mes čia filmus kalbame? Skaitykite toliau ir paslapties šydas bus atidengtas.
Bruce Lee filmai
Viena geriausių filmų žvaigždė laikomas Bruce Lee iki pat šiandienos pateisina savo vardą ir šlovę. Kai kalba pasisuka apie geriausius kovos menų filmus, Bruce Lee filmai, neabejotinai atsiduria šios temos epicentre. Šios asmenybės buvimas ekrane, kaip teigia jo gerbėjai, kažkas unikalaus, kažkas kas gali net užhipnotizuoti dėl to, kaip subtiliai jis viską moka pateikti. Todėl tikrai nenuostabu, kodėl mes šiandieną ir kalbame apie jį.
Jo geriausių filmų peržiūrą pradėkime nuo filmo „The Bigg Boss“. Šis filmas kaip pirmasis pristatymui pasirinktas neatsitiktinai. Simboliška pradėti nuo to filmo, kuris šį aktorių pavertė pagrindine kino žvaigžde. Šis filmas pastatytas 1971-maisiais metais, jo prodiuseris – Raymondas Chowas, o Bruce Lee jame atliko savo pirmąjį pagrindinį vaidmenį. Lee pasirodymas jame išties įspūdingas, nes jis atsiskleidžia kaip galingas kovotojas, įveikęs būrį blogiukų, kurie nužudė jo šeimos narius.
Bruce Lee filmai nepalieka nė vieno, kuriam nesukeltų nuostabos. Dar vienas tokių filmų yra „Drakono kelias“. Jame Lee vaizduojamas ne tik kaip savo šeimos gelbėtojas, bet ir įkūnija šmaikštų, žavų vaikiną, kuris aplanko Romą tam, kad padėtų savo artimiesiems. Šis šeimos vizitas, žinoma, yra ne tik pasisvečiuoti, bet ir padėti savo artimiesiem išsaugoti restoraną. Intriga prasideda tuomet, kai Lee sužino, jog prie restorano griūties yra prisidėję sindikato grupuotė, na, o geriausia filmo scena laikoma Lee ir Chuck‘o Norris‘o susirėmimas Koliziejuje. Šis filmas – vienas didžiausių visų laikų kovos menų filmas kino istorijoje.
Dar vienas vertas dėmesio filmas yra „Enter The Dragon“. Šis filmas Lee pasitarnavo tuo, kad jis išpopiuliarino aktorių tarp vakarų filmų žiūrėtojų auditorijos. Tai filmas, sukėlęs revoliuciją kovos menuose. Lee jame vaidino drauge su John‘u Saon‘u bei Jim‘u Kelly. Lee čia atliko vaidmenį, kuris padėjo britų žvalgybai slapta sugauti narkotikų nusikaltėlius, parodydamas nepriekaištingus kovos įgūdžius.
„Karatė vaikis“
„Karatė vaikis“ filmas dienos šviesą išvydo 2010-taisiais metais kovo mėnesį. Tai dramos filmas, kurį režisavo Haraldas Zwartas, o pagrindiniai vaidmenys atiteko Jaden‘ui Smith‘ui bei Jack‘ui Chan‘ui. Filme veiksmas sukasi aplink dvylikametį berniuką Dre Parker‘į. Jis su savo mama gyvena Detroite. Vieną dieną jo mama sužino, jog gavo darbo pasiūlymą Kinijoje. Sunkiausias išbandymas tenka ne jo mamai, o pačiam Dre, nes kaip ir kiekvienas vaikas, tokioje situacijoje, pasiilgsta savo buvusiame mieste paliktų draugų bei laisvalaikio drauge Detroite. Neilgai trukus Dre sutinka mergaitę vardu Mei Jing. Jie vienas kitam pradeda patikti, jaučia simpatiją, bet ir kaip daugelyje meilės romanų, tarp judviejų įsivelia ir trečias asmuo. Jis šiame filme vardu Čeng ir vaizduojamas kaip peštukas.
„Kung fu panda 3“, „Kung fu panda 2“, „Kung fu panda 4“,
Vienas šmaikščiausiu animaciniu filmuku tituluojamas yra „Kung Fu Panda“. Niekam ne paslaptis, o ir pats pavadinimas išduoda, kad tai komedija apie tingią, šiek tiek nerangią pandą Po. Jos tikslas – per itin trumpą laiką tapti kung fu meno meistre bei išgelbėti slėnį, į kurį kėsinasi plėšrus ir nedoras leopardas Tai Lung. Šių dviejų gyvūnų keliai susikerta Senovės Kinijoje. Tiesa, reikia paminėti, kad ši panda dirba restorane padavėja ir yra didžiulė kung fu gerbėja. Ji ilgai svajojo tapti šios kovos meno meistre, iki kol vieną dieną jos svajonė pradėjo pildytis – pradeda mokytis šio meno. Jos mokytojais šiame filmuke tampa ne bet kas kitas, o Tigrės, Beždžionės, Gervės, Gyvatės bei Maldininkas. Paradoksalu, bet, nors panda ir yra švelni, lėta, jos tikslas – įžengti į kung fu pasaulį ir tapti tikra kung fu kovotoja. Šio filmuko yra net kelios serijos: „Kung Fu Panda 2“, „Kung Fu Panda 3“ bei „Kung Fu Panda 4“.
„Triguba grėsmė“
Jei patiko prieš tai įvardyti filmai, siūlome jums dar vieną – „Trigubą grėsmę“. Tai veiksmo filmas, paremtas kovos menais. Virš valandos trunkantis filmas jus sužavės savo siužetu, kuriame veiksmas sukasi apie vieno milijardieriaus dukters apsaugą. Elito žudiko būrys kėsinasi į jos gyvybę, nes į jos rankas pateko sutartis, kuri turi sustabdyti didžiulį nusikaltėlių būrį. Šios merginos apsaugai iš įvairių samdinių suformuojama apsauga, kuri turi užkirsti tam kelią, kol blogiukai nepasiekė savo tikslo. Šio filmo žiūrovai bus nustebinti kovos menų gausa, o sprogimai ir netikėti filmo posūkiai tik paaštrins žiūrinčiųjų kraują.
„IP žmogus“
Režisieriaus Wilson‘o Yup‘o sukurtas filmas yra biografinis kovos menų veiksmo filmas. Filmas įdomus tuo, kad jis yra paremtas realaus gyvenimo kovos meno meistro Wing Chun bei Bruce Lee mokytoju. Filmo veiksmas nukelia į Kinijos ir Japonijos karą, vaizduojama, koks gyvenimas vyksta ten tuo metu Froshan mieste. Žiūrintieji nepasiges triukų, humoro, kovos menų elementų, o visų šių elementų darna atskleidžiama paprastai, pateikiant filosofinę prasmę. Įdomu tai, kad šio filmo yra net keletas dalių: „IP žmogus“, „IP žmogus 2“, „IP žmogus 3“, „Meistras Z: IP Man palikimas“, „IP žmogus 4: Finalas“.
„Never Back Down 2“
Visiems gerai žinomas veiksmo filmas „Never Back Down“ buvo išleistas 2008-taisiais metais, kurio pagrindinė mintis – nugalėti arba pralaimėti. Pagrindinis filmo veikėjas šiame filme yra Džeikas, kuris sugrįžta namo į Orlandą pas savo mamą. Jo tikslas – padėti mamai atsigauti po tėčio žūties. Sugrįžęs jis įstoja į universitetą ir susižavi patrauklia mergina. Bet viskas nėra taip paprasta, kaip atrodo. Šių dviejų žmonių kelyje pasipina merginos buvęs vaikinas Rajanas, kuris negali pamiršti savo buvusios draugės, todėl jis pasiūlo Džeikui santykius išsiaiškinti kumščiais. Deja, bet ši kova Džeikui nėra sėkminga – jis pralaimi. Supratęs, jog jis negali taip pasiduoti, jis nusprendžia intensyviai treniruotis Rytų kovos menų. Keršto Rajanui vedamas, jis po kurio laiko nusprendžia dalyvauti pogrindiniame kautynių turnyre, kurio finale jis siekia atkeršyti savo skriaudikui. Jei jus sužavėjo „Never Back Down“ filmas, kviečiame peržiūrėti ir antrąją šio filmo dalį „Never Back Down 2“.
Kiekvienas šių filmų ir begalės kitų (jų yra tikrai daug) paremtas įvairiais kovos menais. Aktualios temos, žmoniją kamuojantys įvairūs klausimai, į kuriuos ne visada lengva ir įmanoma surasti atsakymus, egzistenciniai klausimai iškeliami į dienos šviesą ir vėl per naują priverčia susimąstyti apie pagrindines žmogaus vertybes, gyvenimo būdą. Nors šie filmai ir atsiskleidžia per įvairias fizines kovas, tačiau peržiūrėję juos, nustebsite, kiek daug kitų įvairių prasmių galima ne tik įžvelgti, bet ir pritaikyti savo gyvenime. Linkime smagių filmo vakarų su linksma draugija!